KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 16165300
nr 1616 5300
Jorgo Krallis
(f. 1937)
Färgetsning, Jorgo Krallis (f. 1937), "Team-Tram", Monogramsignerad 1977, numrerad15/180, bildmått: 34x47. Bladets mått: 50x61 cm, oramat löst blad
Jorgo Krallis, född 1937 i Thessaloniki, Grekland, målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 april 2024
kl 18:21:53
29/4 18:16:53
Jorgo Krallis
Läs mer om Jorgo Krallis